Akcesoria początkującego rowerzysty?>

Rowerzysta jak każdy inny uczestnik ruchu musi stosować się do obowiązujących przepisów. Dotyczy to zarówno zachowania podczas jazdy ale również odpowiedniego przygotowania maszyny. Część elementów wyposażenia jest obowiązkowa i jazda bez nich grozi mandatem, a część jest niewymagana choć znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Są również i takie akcesoria, które nie mają większego wpływu na bezpieczeństwo, prawo nic o nich nie wspomina, a jednak chętnie są wybierane, ponieważ znaczącą podnoszą komfort podróżowania.

Niewymagane, choć polecane


Do takich akcesoriów od których braku nic złego się rowerzyście nie stanie ale mimo wszystko wart żeby je miał, należą:

- elementy ubioru takie jak rękawiczki, czy okulary
- dodatkowe schowki np. sakwy rowerowe lub kosz rowerowy
- elektronika pomiarowa np. licznik rowerowy bezprzewodowy.

Raczej nic większego one do bezpieczeństwa podróży nie wniosą ale mogą powodować duży wzrost komfortu jazdy na rowerze. Na czym ten komfort miałby polegać?
Jeśli chodzi o ubiór, to specjalne oddychające koszulki, czy spodenki sprawiają, że rowerzysta mniej przepaca ciało, a co za tym idzie wytraca mniej sił, jak również jest świeższy po jeżdżeniu.
Sakwa rowerowa jest bardzo przydatna, gdy jazda na rowerze będzie liczona w długich godzinach. Posiadanie przy sobie wody, czy posiłku jest wtedy bardzo wskazane.
Liczniki rowerowe bezprzewodowe pozwalają na prowadzenie statystyk podróży. Prędkości, czasu jazdy itd. Jest to bardzo pomocne w przypadku prowadzenia cyklu treningowego.

Tags: