Eleganckie, seksowne, czy sportowe? Rodzaje gorsetów?>

eleganckie gorsety

Współczesne modele gorsetów możemy podzielić na kilka kategorii. Jakich? Spróbujmy pokrótce przyjrzeć się różnym rodzajom popularnych ostatnio gorsetów.

  1. Eleganckie gorsety - najbardziej klasyczny rodzaj gorsetów, składający się z dwóch części, często wzbogacony również o podwiązki; ten rodzaj gorsetów emanuje zmysłowością, elegancją i kobiecością ale w sposób wyjątkowo dyskretny i stonowany.
  2. Seksowne gorsety erotyczne - tutaj jest już znacznie więcej miejsca na bardziej namacalne kuszenie, grę z nagością i konwencjami. Znacznie większe pole do popisu mają tu również projektanci, gdyż względy formalne w tym rodzaju gorsetów nie odgrywają tak ważnej roli, ważniejsze jest ich działanie na zmysły, a zwłaszcza męski zmysł wzroku.
  3. Elastyczne gorsety sportowe (body) - ten rodzaj gorsetów ma być przede wszystkim wygodny i komfortowy, ma sprawiać, że kobieta będzie się czuła dobrze i swobodnie. Wszelkie elementy ozdobne i dekoracyjne są tu mocno ograniczone, body najczęściej są utrzymane w jednolitej kolorystyce.
  4. Półgorsety - ten rodzaj gorsetów jest swego rodzaju połączeniem gorsetu z tradycyjnym zestawem bielizny składającym się z biustonosza oraz fig. Tyle że w półgorsetach biustonosz jest znacznie bardziej rozbudowany i przedłużony tak, że obejmuje jeszcze część kobiecego tułowia znajdującego się pod piersiami. Współczesne półgorsety są niezwykle ciekawe, eleganckie i zmysłowe, a wielu producentów (m.in. Gorteks) stawia obecnie właśnie na tę kategorię.